KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13857004
nr 1385 7004
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Färgetsning, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 28/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 22 mars 2021
kl 19:33:11
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
800 kr
900 kr
900 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Pär Gunnar Thelander
Läs mer om Pär Gunnar Thelander